Karusnahast

Karusnahk on moemaailmas kindlalt kanda kinnitanud naturaalne materjal, mida kasutab oma kollektsioonides enam kui 200 maailma juhtivat disainerit. Tänu uuenduslikele töötlemis- ja värvimismeetoditele sobib karusnahk aastaringseks kasutamiseks.

 

Mutoonkasukate eripärad

Nimetus „mutoon” tuleneb prantsuskeelsest sõnast mouton, mis tähendab tõlkes oinast, lammast või lambanahka. Mutoon on looduslikku päritolu naturaalne lambanahk, mida töödeldakse spetsiaalse tehnoloogia abil. Teisisõnu öeldes on mutoon eriliselt töödeldud, vääristatud lambakarusnahk.

Viimaste aastate jooksul on mutoonist rõivaesemed saanud inimeste seas järjest populaarsemaks. Meie põhjamaises kliimas, kus külma ilma skaala ulatub pakasest lörtsi ja uduvihmani, ei leidu paremat ülerõivast kui mutoonkasukas. Mutoon paistab silma nii ilu kui ka niiskuskindluse poolest. Mutoonkasukad on praktilised, kauakestvad ja kulumiskindlad. Mutooni praktilisus on lausa ainulaadne. Lambakarusnahk säilitab oma algse väljanägemise ka pärast eseme aktiivset kasutamist mitme hooaja vältel, see ei pleegi, kleepu ega kaota vormi ja soojapidavusomadusi. Kerged, pügatud lambanahast kasukad sobivad kasutamiseks ka 30-kraadise pakasega. Lambakarusnaha karvad loovad loomuliku õhuvahe, tagades normaalse õhuringluse. See avaldab positiivset mõju keha mikrokliimale, hoiab hästi sooja ning ei lase külmal ka päris madalatel temperatuuridel ligi pääseda. Üheks mutoon iseloomustavaks omaduseks on ka hüpoallergilisus, mistõttu sobivad mutoonkasukad ka tundliku nahaga inimestele.

Tänapäeva mood pakub trendikatele naistele laia valikut mutoonist ülerõivaid, mis paistavad silma oma kerguse, mugavuse ja hea istuvuse poolest. Disaineritele pakub lambakarusnahk aga arvukalt võimalusi lennukate ideede elluviimiseks.

 

  Sea

 

Nüüdisaegsed naistekasukad on kui erakordsed kunstiteosed: võib näha nii muareestiilis trükke, mahulisi tikandeid, kordumatuid mustreid kui ka nahkdetaile. Mutoon sobib hästi kokku teiste karusnahkadega, seepärast ääristatakse kraesid, kapuutse ja varrukaotsi sageli naaritsa, polaarrebase, hõberebase, rex küüliku, sinirebase jpt karusnahkadega.

 

 Sofia

 

Mutoonist ülerõivad on ideaalne kombinatsioon ilust, stiilist, soojusest ja mugavusest.


Naaritsanahk

Tänu elegantsile ja aristokraatlikkusele on naaritsanaha suur populaarsus püsinud juba ammustest aegadest tänaseni.

 

 Briona

 

Naaritsanaha peamine eelis on selle ülim praktilisus ja vastupidavus. Nahk on niiskuskindel ning käega katsudes väga õrn ja siidine. Naaritsanaha loomulike värvivarjundite hulk on üllatavalt suur, aga nahka on võimalik edukalt värvida veel paljudesse teistesse toonidesse. Karusnaha varjundite skaala on väga lai, ulatudes valgest mustani, mille vahele jäävad arvukad hallikassinised ja pruunid toonid.

 

  Alpina

 

Naaritsanaha faktuuride ja värvitoonide variatsioonid on piiritud, selle loomulik ilu on aga võitnud paljude disainerite südamed.

Naaritsanahk on kõige populaarsem, ilusam ja elegantsem karusnahk maailmas.

 

Polaarrebasenahk

Polaarrebasenahk, mis on pehme, soe ja mugav ning seostub suursugususe ja luksusega. Sellisest karusnahast tooted on vastupidavad ja kulumiskindlad, hoiavad hästi sooja ning kaitsevad keha külma ja tuule eest. Polaarrebasenahka kasutatakse laialdaselt luksuslike rõivamudelite kraede, mansettide ja kapuutside ääristamiseks.

 

 Kalatea


Suur populaarsus on tingitud naha kaunist loomulikust värvist, millele on võimalik anda pea igasugust tooni, nahka on võimalik värvida ka kahe- või kolmevärviliseks. Disainerid armastavad polaarrebasenahaga eksperimenteerida, teisendades, pügades ja värvides seda erilise efekti saavutamiseks kõikvõimalikesse varjunditesse.

Polaarrebasenahk on ideaalne valik neile, kes hindavad ilu, mugavust ja soojust.

 

Hõberebasenahk

Hõberebasenahk on hinnaline, efektse ja luksusliku välimusega karusnahk, mis lisab kandja välimusele naiselikkust, veetlust ja hurmavust.

 

 Zinni

 

Hõberebasenaha karv on pikk, tihe, kohev ja üsna raske. Nahka iseloomustab erakordne vastupidavus. Hõberebasenaha toonid võivad olla erinevad, tumedate “salkudega” heledatest toonidest kuni hallika põhivarjundi ja mustade “salkudega” tumedamate toonideni.

Hõberebasenahka kasutavad oma kollektsioonides paljud juhtivad moemajad, sobitades seda erinevates variatsioonides teiste karusnahkadega.

 

  Lantana

 

Uute tehnoloogiate abil on nahk töödeldud sumedaks, meelaks ja ahvatlevaks ning sellest kiirgub nooruslikkust – õhulisust ja pehmust.

Pikakarvaline hõberebasenahk sobib neile, kes hindavad ilu, mugavust, pehmust ja soojust.

 

Rex küüliku nahk

Rex küüliku nahk on uustulnuk karusnahaturul. Rex küüliku nahk on tihe ja paks. Karvad on ühtviisi kuni kahe sentimeetri pikkused, mis annab nahale hea kulumiskindluse. Rex küüliku nahast valmistatud toodete pehmus ja värvierksus säilib tunduvalt kauem kui muudest küülikunahkadest valmistatud toodetel. Suure tihedusega karvkate tagab karusnaha tuule- ja niiskuskindluse.

Rex küüliku naha algne värvikombinatsioon on tavaliselt must-helesinine.

 

 Laeli

 

Karvapinna kaunis läige muudab karusnaha ebatavaliselt kauniks ja siidiseks, mis omakorda tõstab naha väärtust ja hinnalisust.

Rex küüliku nahk on äärmiselt elastne ja paindlik, mistõttu on seda võimalik edukalt kasutada karusnahatoodete viimistlemiseks.


 Onna

 

Sinirebasenahk

Sinirebane (ing bluefrost ehk „helesinine härmatis”) on hõbe- ja polaarrebaste ristamisega tegelevate karusloomakasvatajate eduka töö vili.

Karusnahatoodete valmistamisel kasutatakse nii loomuliku värvitooniga (tume, suitsuhall) kui ka tumedaks või heledaks värvitud nahka. Sinirebasenahal on härmatanud, sädeleva hõbeda efekt. Sinirebase karv on katsudes meeldivalt pehme, andes tunnistust mugavusest ja ilmastikukindlusest. Sinirebasest tooted on väga kvaliteetsed, vastupidavad ja mugavad kanda.

Sinirebasenahk sümboliseerib suursugusust ja elegantsust.

 

 Verena


Meie veebipoe Ilusaim fotokataloogist leiate karusnahatooted, mille kaunistamisel ja viimistlemisel on kasutatud kõiki eespool kirjeldatud karusnahku: naaritsat, polaarrebast, hõberebast, rex küülikut ja sinirebast.